Co to jest Wordpress?

WordPress to intuicyjne narzędzie do tworzenia i zarządzania stroną internetową. Swoją popularność zyskało dzięki intuicyjnej obsłudze, z którą poradzą sobie nawet mniej doświadczone osoby. To właśnie łatwy i przyjazny panel użytkownika sprawia, że WordPress zyskał miano najbardziej popularnego systemu zarządzania treścią. Jak dokładnie działa i co to jest WordPress?

WordPress — prosta platforma do zarządzania treścią

WordPress to inaczej prosty system zarządzania treścią, czyli CMS (ang. Content Management System). Oznacza to, że niemal każdy może stworzyć własną stronę, zarządzać znajdującą się na niej treścią i zmieniać ją bezpośrednio z panelu administratora. Bez szperania w kodzie źródłowym i bez zaawansowanej wiedzy na temat programowania.

Według danych rynkowych aż 40% wszystkich stron internetowych znajdujących się w sieci została stworzona na podstawie platformy WordPress.

Wśród największych atutów tego narzędzia wymieniane są głównie ogromna baza bezpłatnych dodatków, tzw. wtyczek, prosty interfejs, elastyczność, brak konieczności programowania oraz trudnych konfiguracji. W przypadku braku danej funkcjonalności wystarczy odnaleźć właściwą wśród dostępnych wtyczek, zainstalować i gotowe.

Jakie witryny można stworzyć w oparciu o narzędzie WordPress?

Gama zastosowań jest bardzo szeroka. Co więcej, oprócz możliwości stworzenia potrzebnej witryny, można również w szybki sposób dostosować ją pod względem wizualnym za pomocą specjalnych szablonów i motywów, zarówno darmowych, jak i płatnych.

Na bazie szablonów z platformy WordPress można zaprojektować:
- blog osobisty
- stronę firmową oraz stronę produktową
- sklep internetowy
- dokumenty takie jak portfolio czy też CV

Oprócz prostych projektów WordPress umożliwia stworzenie nawet bardzo rozbudowanych stron i witryn, takich jak systemy rezerwacji czy platformy szkoleniowe, które dodatkowo będą świetnie współgrały z modelem biznesowym danej firmy.

Platforma jest funkcjonalnym rozwiązaniem dla osób, które mają wiedzę techniczną albo sporo wolnego czasu na naukę. Jeśli jednak wolisz skupić się na swojej działalności i chcesz żeby strona stworzona w oparciu o ten system była funkcjonalna i intuicyjna najlepiej zlecić prace programistom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

hello world!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram